Ana içeriğe atla

ZEBO AKPARALIEVA – Teknoloji Fakültesi – Makine Mühendisliği Bölümü Mezunu

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi'nde Makine Mühendisliği eğitimi almak gerçekten harika bir deneyimdi! Makinelerin tasarımı, üretimi ve işleyişi konularında sağlam bir temel oluşturarak karmaşık mühendislik problemlerini çözme becerilerimi geliştirdim. Hem teorik derslerdeki derinlemesine bilgi hem de laboratuvar çalışmalarındaki pratik deneyimler, gerçek dünya problemlerini ele almayı ve pratik çözümler üretmeyi öğrenmemi sağladı.
Şimdi ise FADA Mühendislik bünyesinde, makine mühendisliği alanındaki bilgi ve becerilerimi yüksek teknoloji ürünleri geliştirmekte olan makine sanayisine katkı sağlamak için kullanıyorum. Farklı makinelerin tasarımı ve üretimi üzerine çeşitli projelerde yer alarak, otomasyon ve robotik sistemler üzerine çalışıyor ve endüstriyel süreçleri optimize etme fırsatı buluyorum.
Gelecekte, makine mühendisliği alanında daha da ilerlemeyi ve uzmanlaşmayı hedefliyorum. Yeni teknolojileri takip ederek ve sürekli olarak kendimi geliştirerek, sektördeki en son gelişmeleri yakından takip etmeyi amaçlıyorum. Ayrıca, sürdürülebilir enerji kaynakları ve yeşil teknolojiler üzerine çalışmak istiyorum. Bu doğrultuda, çevre dostu çözümler üreten ve topluma fayda sağlayan projelerde yer almayı umuyorum.

ZÜLAL KURT – Rekreasyon Yönetimi Bölümü

Rekreasyon Yönetimi Bölümü üniversite tercihlerimi yapmadan önce bölüm araştırmaları yaparken karşıma çıkmıştı. Bölümün içeriği ve yeni bir bölüm olması dikkatimi çekmişti. Tercihimi bu bölümün yeni açılmış olduğu Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi'ne yaptım. Üniversitemizin uygulamalı bilimler kapsamında olması rekreasyon açısından oldukça önemliydi. Rekreasyon yönetimi bölümünde yönetime dair birçok şey öğrenirken bunları uygulamalı derslerde pekiştirme imkânı yakaladık. Okulumuzun ilk öğrencileri olmanın dezavantajları olsa da bu alandaki hocalarımızın bilgi ve donanımı sayesinde bunu avantaja çevirebildik. Rekreasyon kavramını bilmeyenlere aslında rekreasyonun hayatımızın bölünmez parçası olduğunu en iyi şekilde aktaracak donanıma eriştiğimizi düşünüyorum. Rekreasyonun yalnızca turizm ile sınırlı olmayışı onu ayrıca özel kılan bir yönü olacaktır. Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesinden Rekreasyon Yönetimi Öğrencisi olarak mezun olmaktan mutluluk duyuyorum.

UYSAL AYDIN – Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü

Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü ilk tercihimdi ve bu hayalim için çok çabaladım. Kazanabileceğim en iyi okulu kazandım ve eğitimimi başarıyla tamamladım. Üniversitemizin uygulamalı bilimler kapsamında eğitim vermesi kendimi geliştirmem açısından çok etkili oldu. Gerek akademik kadrosu gerek uygulama mutfağı ve uygulama dersleri beni sektöre oldukça iyi hazırladı. Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümünün en iyi seçenek olduğunu düşünüyorum. Bu üniversiteden mezun olduğum için oldukça gururluyum.

HAZAN DEMİROĞLU – Turizm Rehberliği Bölümü

Turizm Rehberliği Bölümü ilk tercihimdi ve en iyi okulu kazandım. Lisans eğitimime devam ederken okulumuzun ayrıcalıkları sayesinde Bütünleşik Yüksek Lisans eğitimine başladım. Özellikle bölümümüzün bulunduğu konumun yanı sıra akademik kadro açısından da oldukça avantajlı yönlerinden faydalandım. Üniversitemizin uygulamalı bilimler kapsamında eğitim vermesi hem mesleğimi tanımam açısından hem de kendimi geliştirebilmem açısından çok etkili olmuştur. Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Turizm Rehberliği Bölümünün en iyi seçenek olduğunu düşünüyorum. Bu üniversiteden eğitim aldığım için oldukça şanslı hissediyorum.

DUYGU ÖZ – Turizm İşletmeciliği Bölümü

Merhaba, ben Duygu ÖZ. Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Turizm İşletmeciliği bölümünü seçmiş olmamdaki en büyük etken iyi bir akademik kadro ve +1 uygulamalı eğitim modeline sahip olmasıydı. Teorik bilgileri uygulama ile bütünleştirerek yeteneklerimi görmemi, aynı zamanda staj imkânı sayesinde henüz mezun olmadan iş teklifleri almamı, network kurmamı sağladı ve turizm sektörüne olan bakış açımı da değiştirdi. Ek olarak, akademisyenlerimiz A’dan Z’ye her türlü desteği sağlıyorlar. SUBÜ’de yer alan öğrenci toplulukları ise sosyalleşmeniz için sizlere yardımcı oluyor. Kısacası, Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’ni tercih etmek bir ayrıcalık yaratacaktır.

BİLGE KIROĞLU – Teknoloji Fakültesi – Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü Mezunu

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi'ni tercih etmemdeki en büyük etkenlerden biri, sunduğu çeşitli eğitim programları ve sektöre yönelik yaklaşımıydı. Üniversitedeki eğitimim, mesleki gelişimimde çok önemli bir rol oynadı. Teorik derslerin yanı sıra laboratuvar çalışmaları ve projeler sayesinde malzemelerin işlenmesi ve karakterizasyonu konularında pratik deneyim kazandım. Ayrıca, üniversitenin endüstri ile olan iş birliği sayesinde sektördeki güncel gelişmeleri takip etme ve staj imkanlarından yararlanma fırsatım oldu. Bu da mezuniyet sonrası iş bulma sürecimde beni oldukça avantajlı kıldı. Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi'nin Metalurji ve Malzeme Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra TOYOTA BOSHOKU gibi önde gelen bir firmada çalışma fırsatı buldum. Üniversitemin sektörle yakın ilişkileri ve düzenlediği kariyer etkinlikleri sayesinde, TOYOTA BOSHOKU'nun staj ve iş imkanları hakkında bilgi sahibi oldum. TOYOTA BOSHOKU'da çalışırken, üniversiteden edindiğim temel bilgi ve becerileri günlük işlerimde sıkça kullandım. Malzeme seçimi, işleme yöntemleri, kalite kontrol ve süreç iyileştirme gibi konularda üniversiteden aldığım eğitim, firma projelerine ve sorunlara çözüm bulmama yardımcı oldu. Ayrıca, üniversitedeki proje çalışmaları ve staj deneyimleri, takım çalışması ve iletişim becerilerimi geliştirmeme olanak sağladı. SUBÜ’de bulunmaktan ve deneyimlerin kariyerimdeki ilerlememe katkı sağladığını bilmekten mutluluk duyuyorum.

ZEHRA YILDIZ – Ziraat Fakültesi Tarla Bitkileri Bölümü

Merhaba ben, Ziraat Fakültesi Tarla Bitkileri Bölümü 2024 yılı mezunu Zehra YILDIZ. Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesinde öğrenci olarak geçirdiğim 4 yıl bana hem mesleki hem de kişisel anlamda kendini geliştirme fırsatları sundu. Üniversitemizin 7+1 Eğitim Modeli sayesinde henüz öğrenciyken iş hayatını deneyimlemek en büyük artılarından biriydi. Bir Ziraat Mühendisliği bölümü öğrencisi olarak belki de en çok ihtiyaç duyduğumuz şey arazi ve laboratuvar çalışmaları ile teorik bilgilerimizi pratikte uygulamaktı. Yeni kurulmuş bir fakülte olmasına karışıklık laboratuvarlarımız hızlıca düzenlendi. Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi kurularak arazi uygulamalarının da yapılmasına olanak sağlandı. Bu süreçte Spor Kültür Sanat Daire Başkanlığına bağlı Flora & Fauna Topluluğunun kurucu başkanlığı, TÜBİTAK 2209-A projesi yürütücülüğü, teknik geziler, çeşitli kongrelere online ve yüz yüze katılım gibi bir çok fırsata sahip oldum ve hepsinde hem üniversitemiz hem de fakültemiz desteklerini hiçbir zaman eksik etmedi. 4 yılın sonunda lisans mezunu oluyor olsam da Bütünleşik Yüksek Lisans Programı sayesinde bir yıl daha bu üniversitenin öğrencisi olacak olmanın gurur verici ve bir o kadar da keyifli olacağına eminim.